Czcionka:
Kontrast:

Seminarium 25-26.02.2017r.

Seminarium 25-26.02.2017r.

W dniach 25.02 -26.02.2017 w Olsztynie odbyło się Seminarium inaugurujące projekt „E- kompetencje bez barier”. W spotkaniu wzięło udział 114 Przewodników z 56 gmin województwa warmińsko –mazurskiego, 4 gmin woj. lubuskiego i 3 woj. mazowieckiego oraz 13 Rdzennych Inspiratorów.

Gości przywitał Prezes Warmińsko –Mazurskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Olsztynie pan Henryk Narwojsz. Zakład Doskonalenia Zawodowego w Zielonej Górze reprezentował sub-koordynator pan Sebastian Bortnik oraz asystent projektu pan Jarosław Iwasiewicz

Pierwszego dnia przedstawiono kadrę zarządzająca projektu, zaprezentowano cele i założenia projektu. Przewodnicy mieli również okazję zapoznać się ze standardem minimum w zakresie tworzenia materiałów edukacyjnych. Sposób opracowywania materiałów, zamieszczania w repozytorium projektu został szeroko omówiony przez Tutorów pana Kamila Gizę, Zbigniewa Tomczykowskiego i Tomasza Trusewicza. Tutorzy uwrażliwili Przewodników na potrzeby poszczególnych grup wiekowych oraz na konieczność podejścia ze szczególną wrażliwością do potrzeb osób niepełnosprawnych. Postawiono przed przewodnikami zadanie zespolenia lokalnych społeczności wokół idei cyfrowego włączenia.

Uczestnicy mieli okazje do zapoznania się wymiany poglądów i pomysłów w zakresie organizacji spotkań w lokalnych społecznościach. Za szczególnie cenne uznali umożliwienie im dokonania wymiany poglądów reprezentantów 3 województw, które na pierwszy rzut oka wydają się zupełnie odmiennymi.

Drugi dzień seminarium poświęcony został warsztatom, na których Przewodnicy wypracowywali materiały edukacyjne w tematach:

  • Jak stworzyć swoje konto na Facebook’u
  • Jak znaleźć wycieczkę zagraniczną
  • Jak porównać oferty hoteli
  • Po co nam tablet? jak go włączyć jak go używać?
  • jak założyć konto na w serwisie dla kupujących/ sprzedających np. Allegro?

Wierzymy, że bogaty program merytoryczny pomógł Przewodnikom zdobyta wiedza i doświadczenie będzie pomocna przy wykonywaniu codziennej pracy.

 

Koordynator

A.Świderska

Zdjęcia

 

Prezentacje

Konferencja 0 – prezentacja PP – tutorzy, materiały i platforma

Konferencja 0 – prezentacja PP – VIDEO

Zobacz również


Najnowsze Aktualności LCC
Znajdź swój e-klub
Znajdź swój E-klub
Szybki Kontakt

Warmińsko–Mazurski Zakład
Doskonalenia Zawodowego w Olsztynie

ul. Mickiewicza 5
10-548 Olsztyn

Zapraszamy codziennie od poniedziałku do piątku
w godz.: 8.00 – 16.00

tel. 89 527 67 62
tel. 89 527 67 40
fax 89 535 39 84

e-mail: e-kompetencje@wmzdz.pl

E - kompetencje, bez barier, odkryj świat cyfrowy
E-kompetencje bez barier
Odkryj świat cyfrowy
więcej o projekcie Belka
X
- Enter Your Location -
- or -